FITBACK HANGİ AMAÇLARLA KULLANILIR?

FITBACK bir ilaç değildir, gıdadır.

Kilo Kontrol Amaçlı FitBack Kullanımı:

Diyet programlarında hedef kiloya ulaştıktan sonra kilo kontrolünü sağlamak çok önemlidir. Kilo kontrolünde en önemli nokta, metabolizmayı aktif tutmak ve sağlıklı yeme alışkanlığını sürdürülebilir hale getirmektir. Kilo kontrolünde günde tercihen edilen bir ana öğünde FitBack tüketilebilir. Kahvaltıda öğün yerine FitBack tercih edildiğinde vitamin minerallerle güne enerjik başlanılmış olur. Akşam ya da öğlen öğününde tüketildiğinde ise hafif ve sağlıklı bir öğün tüketilmiş ve zaman tasarrufu sağlanmış olur. FitBack içeriğindeki vitamin, mineral, besin ögeleri hem eksik beslenmeyi önler, hem de diyet lifi sayesinde uzun süre tokluk hissi verir.

Detoks Amaçlı FitBack Kullanımı:

Detoks döneminde vücutta biriken ödem, şişkinlik ve toksinlerden arınmak amaçlanır. Detoks döneminde güne 5 öğün 3’er saat aralıklarla yalnızca FitBack tüketilir. Bunun dışında bir gıda tüketilmez. Şekersiz çay, kahve ve su içilebilir. Detoks döneminde gün içerisinde 2-3 litre kadar su tüketilmesi çok önemlidir. Detoks süresi ilk 2 gün olarak önerilir, ancak aralıksız en fazla 21 güne kadar da uzatılabilir. Detoks 1-2 haftada bir tekrarlanarak kilo verimi hızlandırılabilir.

Kas Kütlesini Artırma (Hipertrofi) Amaçlı FitBack Kullanımı:

Kas hipertrofisinde amaç, kas liflerinin büyümesi ve güçlenmesini sağlamaktır. Kas hipertrofisi için günlük alınması gereken kalori ihtiyacının %10 'unun üzerine çıkılmalıdır.Kas hipertrofisini sağlamada, günlük karbonhidrat protein dengesini korumak ve yeterli proteini sağlamak çok önemlidir. Sporcuların da sıklıkla kullandığı vücut için biyoyararlanımı %98 olan whey proteini sayesinde de FitBack kas kütlesini artırırmaya (hipertrofi) yardımcı olur.

Definasyon Amaçlı FitBack Kullanımı:

Definasyon amaçlı programlarda kalori açığı oluşturularak yağ yakımının artırılması amaçlanır.Definasyon amaçlı programlarda günlük alınması gereken kalori ihtiyacının %15 altına düşürülmelidir. FitBack’in, 1 öğünü %1,5 yağlı süt ile 203 kalori olup, her bir saşesi 20 gram whey proteini içerir. Günlük alınması gereken protein ihtiyacına göre, karbonhidrat ağırlıklı öğünlerin yanına FitBack eklenebilir. FitBack sayesinde hem kas kütlesi korunur, hem de yağ yakımı artırılır ve bu sayede vücutta zamanla incelme ve sıkılaşma da hissedilir.

Spor Öncesi / Sonrası FitBack Kullanımı:

Spor öncesi, protein tüketimi kas kütlesini korumaya yardımcı olur ve protein sentezini hızlandırır. Spor öncesinde karbonhidrat ağırlıklı, spor sonrasında karbonhidrat + protein ağırlıklı bir öğün tüketildiğinde kas kütlesi korunmuş olur. Spor dönemlerinde yapılan sporun ağırlığına bağlı olarak spor öncesinde FitBack tüketilebilir. Spor öncesi FitBack kullanımı spordaki performansı artırır, içeriğindeki whey proteini sayesinde kas kütlesini korur ve yağlardan kilo vermeye destek olur.
Spor öncesinde kepekli pilav, yulaf ezmesi, kuru baklagiller, elma gibi karbonhidrat ağırlıklı bir öğün tercih edilmelidir. Spor sırasında yeterli su tüketimi çok önemlidir. Yapılan sporun yoğunluğuna ve kilogram başına düşen protein ihtiyacına bağlı olarak gün içerisinde öğünlere ek FitBack tüketilebilir. Antrenman sonrası Fitback tüketimi kas yıkımını önler, kas dokusunun artmasını sağlar ve toparlanmaya yardımcı olur.